Dom handlowy Merkury szpeci miasto.

1 Comment

Ten niegdyś pełen świetności budynek sprzedany został polsko – amerykańskiej spółce Polimeni w 2006 roku przez Tadeusza Wronę. Dziś częstochowianie widzą w nim tylko budę niczym z wietnamskiego targowiska. Mieszkańcy nie godzą się na taką wizytówkę Częstochowy. Spółka Polimeni miała wyburzyć budynek w 2008 roku. W 2007 roku wyprowadzili się z Merkurego ostatni handlowcy, oprócz niskiego parteru, zajmowanego przez Tesco. Na miejscu budynku miała powstać nowoczesna galeria handlowa. Jak się okazało spółka wcale nie spieszyła się do budowy. W rezultacie Polimeni straciła pozwolenie na budowę, jednakże dziwnym trafem zdobyła nowe. I znowu zapadła cisza, a jedyne co wybudowano, to drogę dojazdową na zapleczu posesji. W tym roku spółka wycofała się z planów budowy galerii handlowej, przynajmniej na pewien czas, z powodu trudnej sytuacji na rynku nieruchomości komercyjnych. Na jak długo?- Nie wiadomo.  Póki co budynek służy jako słup reklamowy Galerii Jurajskiej. A przed budynkiem handel uliczny kwitnie. I tak wygląda właśnie centrum Częstochowy

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts