Oddaj głos na rozwój miasta, do którego będzie się chciało wracać!

No Comment Yet

Znużeni powyborczymi absurdami, zmęczeni krzykliwymi sloganami kampanii – wszyscy czujemy przesyt wyborami. W całym tym politycznym rozgardiaszu, wzajemnym szukaniu winnych porażek i ojców sukcesu, w przerzucaniu się argumentami, nie łatwo jest obdarzać zaufaniem.

30 listopada odbędzie się II tura wyborów samorządowych. My, Częstochowianie wiemy, że to ostatni moment, by wesprzeć rozwój miasta swoim głosem…

Obywatelskie Stowarzyszenie Przyjaciół Częstochowy, zainicjowane przez częstochowskich przedsiębiorców w 2009 roku, powstało po to, by wspierać Częstochowę w jej rozwoju i stworzyć w niej przestrzeń wielu możliwości. Tak się stało 15 listopada 2009 roku, kiedy Stowarzyszenie słuchając woli mieszkańców, zainicjowało referendum odwołujące ówczesnego Prezydenta, Tadeusza Wronę, z pełnionej przez niego funkcji. Częstochowianie udowodnili wówczas, że ich głos może mieć kluczowy wpływ na wynik wyborów.

OSPC podkreśla rolę Stowarzyszenia dla miasta:

?Stowarzyszenie pełni funkcję rzecznika mieszkańców, grup środowiskowych i przedsiębiorców. Walczymy o możliwości rozwoju zarówno dla mieszkańców Częstochowy, jak i potencjalnych inwestorów?.

Jednak najważniejsi dla OSPC są jej mieszkańcy, bo to właśnie dla Częstochowian realizowane są kolejne projekty mające na celu poprawę ich komfortu życia i pracy.

Największym wyzwaniem włodarza miasta będzie zatrzymanie migracji Częstochowian. To proces wymagający czasu i konkretnych decyzji, musi być więc kontynuowany, by w niedalekiej przyszłości widoczny był jego pozytywny efekt. Stowarzyszenie zwraca również uwagę na problem stagnacji gospodarczej, której należy skutecznie przeciwdziałać:

?Nie jest prostym zadaniem przyciągnąć do Częstochowy inwestorów, ponieważ nie mają oni pewności, że zmiany, które mają miejsce będą zmianami trwałymi. Trzeba więc zmiany te kontynuować, by tym samym pokazać przedsiębiorcom, że warto inwestować w mieście, które obrało właściwy kierunek rozwoju i konsekwentnie się go trzyma.

W związku z tym, Obywatelskie Stowarzyszenie Przyjaciół Częstochowy postanowiło wesprzeć w II turze wyborów na Prezydenta Miasta kandydaturę Krzysztofa Matyjaszczyka:

Udzielamy votum zaufania Krzysztofowi Matyjaszczykowi dając mu szansę na dokończenie reform, a także czas na spełnienie wyborczych obietnic. Czteroletnia kadencja to zbyt krótki czas na realizację zamierzonych projektów, jednocześnie kończąc przedsięwzięcia będące wypadkową poprzednich rządów.

Stowarzyszenie popiera kandydaturę obecnego Prezydenta i apeluje do mieszkańców, by w II turze wsparli dalszy rozwój Częstochowy oddając swój głos na Krzysztofa Matyjaszczyka gwarantującego kontynuację pozytywnych zmian w naszym mieście.

Poniżej przedstawiamy artykuł i ogłoszenie, które ukazało się w Gazecie Wyborczej kilka dni przed II turą wyborów.

ogłoszenie

artykuł

Author

Up Next

Related Posts