Zmiany w komunikacji nocnej – MZDiT czeka na opinie

No Comment Yet

Nadchodzą zmiany w nocnej komunikacji miejskiej. Przed ich ostatecznym wprowadzeniem Miejski Zarząd Dróg i Transportu planuje przyjrzeć się opiniom mieszkańców Częstochowy.

Skargi mieszkańców ulicy Jesiennej na hałas, jaki podobno generują tramwaje nocne stały się początkiem burzliwych dyskusji na temat nocnej komunikacji miejskiej. Początkowo Miejski Zarząd Dróg i Transportu zaplanował całkowitą likwidację tramwajowych linii nocnych i zastąpienie ich autobusami. W sieci zawrzało. Mieszkańcy Częstochowy wyrażali swoją dezaprobatę dla tego pomysłu w serwisach społecznościowych.

Zarząd MZDiT postanowił przyjrzeć się opiniom Częstochowian. Każdy mieszkaniec może podzielić się swoim zdaniem, wyrazić swoje zapatrywania na kwestię funkcjonowania nocnej komunikacji miejskiej. W związku z tym zarząd przedstawił listę propozycji rozwiązania problemu:

Wariant 1
Komunikacja nocna tramwajowa – linia N0 pozostaje bez zmian.
Częstotliwość kursowania co 30 minut w relacji Fieldorfa-Nila ? Stadion Raków w każdą noc.
Linie autobusowe N1, N2, N3 i N4 kursują nocą w weekendy.

Wariant 2
Autobusy zastępują tramwaje na linii nocnej N0.
Częstotliwość kursowania co 30 minut w relacji Fieldorfa-Nila ? Stadion Raków w każdą noc.
Trasa pozostaje bez zmian.
Linie autobusowe N1, N2, N3 i N4 kursują nocą w weekendy.

Wariant 3
Autobusy zastępują tramwaje na linii nocnej N0.
Częstotliwość kursowania co 30 minut, w relacji Fieldorfa-Nila ? Stadion Raków i Fieldorfa-Nila ? Raków Dworzec PKP naprzemiennie w każdą noc.
Linie autobusowe N1, N2, N3 i N4 kursują nocą w weekendy.

Wariant 4
Zamiast linii tramwajowej N0 zostaje uruchomiona linia autobusowa N5, która jeździ w każdą noc z częstotliwością co 30 minut od pętli Kukuczki ulicami: Sosabowskiego, Fieldorfa – Nila, Aleją Wyzwolenia, Aleją Armii Krajowej, Aleją Kościuszki, Aleją Wolności, Aleją Niepodległości, Jagiellońską, Orkana, 11 Listopada, Jesienną, Bohaterów Katynia do pętli Błeszno.

W porównaniu do aktualnej trasy linii tramwajowej zwiększa się obsługa pasażerów w rejonie północnym, w południowej części linia N5 zostaje skrócona do pętli Błeszno aby w weekendy nie dublować trasy z linią N4 do Stadionu Raków.

Wariant 5
Zamiast linii tramwajowej N0 zostaje uruchomiona linia autobusowa N5, która jeździ w każdą noc z częstotliwością co 30 minut od Fieldorfa ? Nila ulicami: Aleją Wyzwolenia, Aleją Armii Krajowej, Jana Pawła II, Warszawską, Garibaldiego/Katedralną, Wilsona/Piłsudskiego, Aleją Najświętszej Maryi Panny, Aleją Wolności, Aleją Niepodległości, Jagiellońską, Orkana, 11 Listopada, Jesienną, Bohaterów Katynia do pętli Błeszno.

W porównaniu do aktualnej trasy linii tramwajowej zwiększa się obsługa pasażerów w śródmieściu, na południowej części linia N5 zostaje skrócona do pętli Błeszno aby w weekendy nie dublować trasy z linią N4 do Stadionu Raków.

Swoje opinie przesyłać można na dwa sposoby – listownie na adres: ul. Popiełuszki 4/6; 42-217 Częstochowa lub elektronicznie na adres:mzd@mzd.czest.pl

Na listy Miejski Zarząd Dróg i Transportu czeka do 28 lutego br.

info za: www.czestochowa.pl

Author

Up Next

Related Posts