Prezes OSPC z medalem Merentibus!

No Comment Yet

Jesteśmy blisko mieszkańców naszego miasta, trzymamy rękę na pulsie i wspieramy Częstochowę w jej rozwoju. Nasza obecność w życiu lokalnym i nie tylko została zauważona i doceniona, dlatego powracamy do wyjątkowego wydarzenia w życiu Obywatelskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Częstochowy.

DSC_8135

Podczas noworocznego spotkania w Filharmonii Częstochowskiej, Prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk przyznał szczególne odznaczenia – medale Merentibus. Jest to specjalne odznaczenie Prezydenta Miasta przyznawane za zasługi na rzecz miasta, samorządu oraz wkład w rozwój Częstochowy. Uhonorowano nim Jacka Topczewskiego, prezesa Obywatelskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Częstochowy, który podejmuje działania służące wspieraniu samorządu i rozwoju lokalnego. Misją stowarzyszenia jest tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, mającego realny wpływ na funkcjonowanie, rozwój i promocję naszego miasta.

During the New Year’s meeting at the Częstochowa Philharmonic Hall, the mayor of the city Krzysztof Matyjaszczyk gave special awards. Merentibus municipal medals were awarded, among others, to Jacek Topczewski, the president of the board of the Civic Association of Friends of Częstochowa, which undertakes actions to support local government and local development. The association’s mission is to create a civil society that has a real impact on the functioning, development and promotion of our city.

DSC_8171-3

W gronie wyróżnionych postaci znaleźli się także: Jacek Paciorkowski (prezydent Częstochowy w latach 1981-1987), Halina Rozpondek (prezydent Częstochowy w latach 1995-1998), prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska (od 2016 roku rektor Akademii im. Jana Długosza, a obecnie Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza), Włodzimierz Gidziela (działacz społeczny, współzałożyciel i aktywny członek Towarzystwa Przyjaciół Częstochowy, przewodniczący Zarządu Komitetu Obrony Demokracji w Częstochowie, a od tego roku również w województwie śląskim; członek Rady Dzielnicy Północ).

Wydarzeniu towarzyszyły także występy artystyczne:

DSC_8251

Wspominając to niezwykłe wyróżnienie, dziękujemy Prezydentowi Miasta Częstochowy za zaufanie, jakim obdarzył OSPC oraz prezesa, Jacka Topczewskiego. To dla nas nie tylko nagroda, ale i zobowiązanie wobec mieszkańców, by w jak najbardziej rzetelny, prawdziwy i obiektywny sposób im służyć. Nie tylko wspierać, ale i słuchać ich potrzeb, oceniać realia i podpowiadać rozwiązania. Także teraz, w trudnym czasie walki z pandemią koronawirusa. Dziękujemy.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts