Częstochowa z własną monografią na 800-lecie

No Comment Yet
fot: grafika promocyjna monografii
(udostępniona przez RIPH)

„Od przeszłości do teraźniejszości – Historia Miasta Częstochowy” – taki tytuł nosi wydana niedawno monografia, którą przygotowała Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie. Pamiątkowy album powstał z okazji zeszłorocznego jubileuszu 800 lat pisanych dziejów miasta i regionu.

To nie lada gratka dla miłośników historii naszego miasta, a także dla każdego jej mieszkańca. Monografię opracował dr Adam Norbert Jaruga. Album zawierający opisy i zdjęcia dawnej Częstochowy powstał na podstawie archiwaliów opisujących historię miasta i regionu w ciągu wieków – od 1220 do 2020 roku.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Częstochowy, egzemplarze pamiątkowego albumu czekają na wszystkich zainteresowanych w Biurze RIPH w Częstochowie, w tzw. Kamienicy Kupieckiej, przy al. Najświętszej Maryi Panny 24, lok. 5. Istnieje również możliwość wysyłki na wskazany adres, a także – przy zakupie większej liczby egzemplarzy – uzyskania rabatów. Szczegóły na stronie RIPH pod linkiem https://www.riph.eu/Newsletter/z-zycia-izby/pamiatkowa-monografia-800-lecia-miasta-czestochowy-zapraszamy-do-zakupu-unikatowych-egzemplarzy-12/

Monografia powstała dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, Urzędu Miasta Częstochowy, Starostwa Powiatowego w Częstochowie, gmin Poczesna, Mstów, Olsztyn, a także szerokiego grona przedsiębiorców.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts