Miasto przyjazne kierowcom

No Comment Yet
fot: oponeo.pl, czestochowa.pl

Może być zaskoczeniem, ale i dobrą niespodzianką dla mieszkańców – Częstochowa jest miastem najbardziej przyjaznym kierowcom. Wynika tak z tegorocznego rankingu miast przyjaznych kierowcom (w kategorii do 300 tys. mieszkańców). W ubiegłym roku nasze miasto zajęło czwarte miejsce, dziś to tytuł, z którego możemy być dumni.

I choć obecna sytuacja na częstochowskich drogach wystawia lokalnych kierowców na ciężką próbę cierpliwości, warto zaznaczyć, na jakiej podstawie otrzymywany jest powyższy tytuł. Rankingiem na najbardziej przyjazne miasto według portalu oponeo, rządzi osiem kryteriów. Chodzi o prędkość jazdy, ceny paliw, koszty ubezpieczeń, liczbę kolizji, parkowanie, ceny wymiany opon, infrastrukturę dla samochodów elektrycznych i carsharing. Ranking został podzielony na dwie grupy: miasta pomiędzy 180 a 300 tys. mieszkańców oraz ośrodki powyżej 300 tys. mieszkańców. Zsumowano następnie wyniki cząstkowe ze wszystkich dziedzin i wyłoniono zwycięzcę – miasto Częstochowę.

Jak podaje Urząd Miasta, w rankingu aglomeracji powyżej 300 tys. mieszkańców, podobnie jak w dwóch poprzednich latach, laureatem został Lublin, wyprzedzając Kraków, a także Łódź oraz Gdańsk. W kategorii miast liczących 180 – 300 tys. mieszkańców, zeszłoroczny zwycięzca – Gliwice, został zdetronizowany przez Częstochowę, spadając na drugie miejsce. Kolejne pozycje zajęły kolejno: Sosnowiec, Radom, Kielce, Rzeszów, Białystok, Katowice i Gdynia.

A my zachęcamy wszystkich zmotoryzowanych mieszkańców miasta do wzajemnej życzliwości za kierownicą, szczególnie w trudnych warunkach, jakie panują obecnie na lokalnych drogach. W końcu tytuł najbardziej przyjaznego kierowcom miasta zobowiązuje.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts