Aquapark w Częstochowie oficjalnie otwarty!

No Comment Yet
źródło zdjęcia: Urząd Miasta Częstochowy czestochowa.pl

To była inwestycja szeroko dyskutowana – w mediach, na ulicach i w częstochowskim magistracie. Najpierw padały pytania o potrzebę takiego przedsięwzięcia, później rozpoczęły się poszukiwania odpowiedniej lokalizacji. Kiedy już padły decyzje, rozpoczęła się budowa jednej z większych w ostatnim czasie inwestycji miasta. Wielu na nią czekało. W końcu możemy powiedzieć: Częstochowa ma swój aquapark.

4 września oficjalnie aquapark został otwarty dla mieszkańców. Od dziś można z niego korzystać codziennie w godzinach od 10.00-22.00. Może w sumie pomieścić 300 osób, obecnie obowiązuje jednak limit 75 procent, ale nie będą wliczane do niego osoby zaszczepione.

Budowa Parku Wodnego w Częstochowie zakończyła się jesienią. Pandemia, obostrzenia i decyzja włodarzy miasta sprawiła jednak, że aquapark do dziś był nieczynny.

Inwestycja pochłonęła łącznie ponad pięćdziesiąt milionów złotych z budżetu miasta w ramach programu „Kierunek: Przyjazna Częstochowa”. Poza tym w tym roku jeszcze do listopada ma zostać zmodernizowany i uporządkowany teren wokół Hali Polonia, co da dodatkowe trzydzieści cztery miejsca parkingowe.

Park wodny oprócz tradycyjnych basenów zapewnia także inne atrakcje takie jak dzika i leniwa rzeka, grota sztucznej fali, część ze sztuczną falą wytwarzaną za pomocą kuli, strefę z masażami pod- i nawodnymi oraz gejzerami powietrznymi czy strefę relaksu z leżankami i ławeczkami z masażem. W pobliżu niecki rekreacyjnej są baseny z hydromasażem oraz miejsca wypoczynku na leżakach. Najmłodszym dedykowana jest strefa z brodzikiem.

Na górze znajduje się strefa SPA wraz z taras relaksacyjny i placem zabaw oraz strefa gastronomiczna z barem ,,suchym” i ,,mokrym” W SPA skorzystać można z pomieszczeń odnowy biologicznej, z sauny suchej fińskiej, biosauny z solą, łaźni kamiennej i rzymskiej, caldarium (czyli odmiany łaźni parowej z nieco niższymi temperaturami), sauny 4 żywiołów, groty lodowej, sauny ,,infrared”, groty solnej, baseniku schładzającego, basenu solankowego oraz prysznica z różnymi programami kąpieli, którym towarzyszą efekty świetlne oraz odgłosy natury.

By wejść do parku wodnego trzeba zakupić karnet lub bilet. Od godziny 14.00 do 22.00 obowiązywać będą bilety normalne i ulgowe. Bilet normalny po południu w dni powszednie będzie kosztował od 18 złotych za godzinę do 49 złotych za cały dzień. Za ulgową wejściówkę zapłacić trzeba 14 złotych za godzinę do 39 złotych za cały dzień. Karnet obowiązujący przez 30 dni kosztuje 200 zł, bilet dla dziecka do 3. roku 1 zł. Pełny cennik usług w Parku Wodnym dostępny jest na stronie częstochowskiego MOSiR-u: www.mosir.pl.

Warto się pospieszyć, bo jeszcze dziś z okazji otwarcia można załapać się na dodatkowe atrakcje. Jak czytamy na oficjalnej stronie miasta, pierwsza setka gości może liczyć w sobotę na słodki poczęstunek, a pobyt w czasie pierwszego dnia funkcjonowania Parku ma też uatrakcyjnić muzyka prezentowana przez DJ i dodatkowe iluminacje, z kolei w saunarium odbędą się po południu pokazy saunamistrza.

A tak wygląda park wodny wewnątrz:

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts