9 milionów złotych na szkoły

No Comment Yet

Dziewięć milionów złotych na termomodernizację częstochowskich szkół – taką kwotę dofinansowania udało się wywalczyć z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Obiekty użyteczności publicznej, o których mowa to szkoły: II LO im. R. Traugutta, Szkoła Podstawowa nr 36 przy ul. Kasztanowej i 42 przy Alei Armii Krajowej oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 przy ul. Łukasińskiego.

Szkoły te wymagają ocieplenia ścian zewnętrznych, dachów, ścian fundamentowych, wymiany instalacji c.o. wraz z grzejnikami, wymiany instalacji elektrycznej z oświetleniem oraz częściowej wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, jak wynika z informacji podanej przez Urząd Miasta Częstochowy.

Roboty budowlane rozpoczynają się we wrześniu i mają potrwać do listopada 2022 roku. Jeszcze w tym roku w planach jest około 20% prac, reszta ma zostać ukończona już w przyszłym. Włodarze miasta podkreślają, że remonty mają być prowadzone w czasie roku szkolnego tak, żeby nie zakłócać normalnych zajęć.

To nie jedyna prace w placówkach oświatowych. Oprócz tych zaplanowanych trwa także dziewięć innych inwestycji termomodernizacyjnych. Chodzi o MP 7 przy ul. Mireckiego i MP 36 przy ul. Kukuczki, SP 17 na Rakowie, SP 19 przy Orlej, SP 34 przy Dąbrowskiej i Zespół Szkół Ekonomicznych przy ul. św. Augustyna. Tu prace potrwają do końca tego roku. Remontowane są także MP 38 na Parkitce, VIII LO Samorządowe i IX LO im. Norwida – magistrat informuje, że remont będzie trwał także w przyszłym roku. Warto zaznaczyć, że środki na ten cel pozyskane zostały z rządowego funduszu covidowego, a także ze środków własnych, a – w przypadku MP 38 – także ze środków unijnych.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts