Dobiega końca remont ul Mirowskiej

No Comment Yet
źródło: Urząd Miasta Czestochowy czestochowa.pl

Remonty – tym Częstochowa żyje od wielu miesięcy. To też w dużym stopniu wpływa na komunikację w mieście i poruszanie się samochodem. Dużym utrapieniem mieszkańców, w szczególności kierowców, był odcinek ul. Mirowskiej całkowicie wyłączony z ruchu. Tamtejszy most stanowi newralgiczny punkt na mapie miasta i jeden z najbardziej uczęszczanych odcinków w ciągu dnia.

Jest dobra wiadomość dla zmotoryzowanych i poruszających się tamtędy częstochowian – przebudowa stopniowo dobiega końca, a ulica Mirowska wkrótce zostanie otwarta i będzie przejezdna.

Modernizacja ulicy Mirowskiej prowadzona jest na odcinku od ul. Nadrzecznej do ul. Faradaya wraz z przebudową mostu nad Wartą i przebudową ulicy na wysokości wiaduktu nad aleją Wojska Polskiego.

Prace na moście dobiegają końca. Zgodnie z przewidywaniami magistratu i drogowców, ta część inwestycji powinna być gotowa w ciągu najbliższych tygodni. Ale musimy uzbroić się w cierpliwość, bo prace drogowe będą trwały jeszcze po zakończeniu robót mostowych do połowy grudnia tego roku – informuje Urząd Miasta Częstochowy.

Z informacji magistratu wynika, że inwestycję wykonuje konsorcjum Bitum, za część mostową odpowiada firma Nowak-Mosty. Koszt zadania to 10,5 miliona złotych. Częstochowa zdobyła na tę inwestycję ponad 7,6 mln zł dofinansowania z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts