Młode Lwy najlepsze w kraju!

No Comment Yet
źródło: czestochowa.pl

W środowisku żużlowym mówi się, że się tego spodziewano, bo biało-zieloni byli faworytami. Niemniej, to moment, w którym piszą historię lokalnego i krajowego junior speedwaya. Kibice wiedzą, że w żużlu solidny, dobry junior to często klucz do sukcesu całej „dorosłej” drużyny.

Pod tym względem Włókniarz Częstochowa ma się z czego cieszyć i z czego być dumnym. Po pierwsze, młodzieżowcy Bocar Włókniarz Częstochowa wyjeździli złoto Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów pokonując Motor Lublin (srebro) oraz Arged Malesy Ostrów (brąz). Tutaj prym wiedli oczywiście Kuba Miśkowiak i Mateusz Świdnicki, którzy właściwie nie mieli sobie równych.

Po drugie, choć patrząc na wagę wyróżnienia, powinno być jako pierwsze, tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów zdobyty przez Kubę Miśkowiaka. To wszystko świadczy o sile młodego pokolenia częstochowskich Lwów i miejmy nadzieję, jest dobrym prognostykiem dla przyszłości biało-zielonych, którzy w tym roku stracili szansę na play off i tym samym na medale.

Swoje gratulacje i wyrazy uznania skierował do młodzieży Włokniarza Prezydent Miasta Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, który spotkał się z żużlowcami. Wraz z nim pojawił się także prezes Włókniarza Michał Świącik, dyrektor klubu Patrycja Świącik-Jeż, menadżer Jarosław Dymek oraz naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Aleksander Wierny.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts