Nowe miejsca pracy w Częstochowie, CGR rekrutuje

No Comment Yet
źródło: czestochowa.pl

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to przestrzeń, której potencjał dostrzega i decyduje się wykorzystać coraz więcej międzynarodowych firm. Tak jest z Grupą CGR International, która w zeszłym roku postanowiła przenieść produkcję sprężyn z Węgier do Częstochowy. Pora na rozwój, zwiększenie zasobów i powiększenie zakładu. Dlatego firma rozpoczęła poszukiwanie pracowników, stawia też na edukację młodych ludzi. Warto zauważyć, że CGR jest jedną z pierwszych firm, które postawiły na Częstochowę w KSSE.

Grupa CGR International pojawiła się w Częstochowie w 2014 roku, wtedy też uzyskała pozwolenie na działalność w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dwa lata później wprowadziła się na teren częstochowskiej części KSSE. Jako pierwsza rozpoczęła działalność produkcyjną w lokalizacji „Kusięcka”.

Dla osób, które nie kojarzą firmy CGR International, warto wspomnieć, że jest to zakład zajmujący się branżą automotive, w tym na przykład zaczepy pasów bezpieczeństwa, kasety zwijaczy pasów, prowadnice pasów i dźwignie przesuwu fotela, dołączył szeroki wachlarz różnego rodzaju sprężyn kompresyjnych, rozciąganych czy skrętnych, których sprzedaż roczna przekracza 50 milionów sztuk. Produkcja tego asortymentu odbywa się na maszynach sterowanych numerycznie. Sprężyny te znajdują zastosowanie w przemyśle elektrycznym oraz samochodowym. Głównym odbiorcą z branży elektrycznej jest firma Schneider Electric, natomiast z branży samochodowej – m.in. Fuji, Bosch, Valeo, Adient czy ZF – wynika z oferty firmy CGR.

Firma stawia na młodych, których chce szkolić i zatrudniać. Uczestniczy w miejskim programie Teraz Lepsza Praca. Z CGR International porozumienie podpisało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie. Dzięki programowi uczniowie szkół technicznych będą mieli zapewnioną praktyczną nauki zawodu (w tym odbycie stażu) przez uczniów szkoły, w sektorze motoryzacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności.

Ale to nie wszystko. Firma rekrutuje nie tylko młodych. Szuka także pracowników z doświadczeniem. Obroty spółki wzrosły o 15, a wraz z nimi wzrasta również zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę mechaników/ustawiaczy maszyn, techników, inżynierów czy operatorów.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts