Niebezpieczne skrzyżowanie, kierowcy uważajcie!

No Comment Yet

Niewiele brakowało, by za jeden błąd za kierownicą zapłacił najwyższą cenę. Piszemy ten tekst ku przestrodze, choć takich miejsc jak to na pewno jest więcej. Droga, z pozoru prosta, skrzyżowanie z pozoru z bardzo dobrą widocznością. Ale ta długa prosta kusi wielu kierowców do przyspieszania. Wielu nie zastanawia się też, która z nich jest tą z pierwszeństwem przejazdu. Brak myślenia i nieuwaga poskutkowały dziś takim zdarzeniem:

To wypadek sprzed południa. Droga powiatowa w Biskupicach, skrzyżowanie z drogą na Choroń i Biskupice Nowe. Obok zabudowania, domy jednorodzinne i chodnik. Zwykle chodzą tędy rodziny z dziećmi, przejeżdżają turyści odwiedzający Jurę Krakowsko-Częstochowską. Jak się okazuje, mieszkańcy bardzo często przeżywają w tym miejscu podobny horror.

Dziś w południe, zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Kierowca jednego z nich wymusił pierwszeństwo. Drogi hamowania nie było. Doszło do zderzenia. Siła uderzenia była tak silna, że kierowca musiał zostać przewieziony do szpitala.

Mieszkańcy okolicy proszą władze gminy, by coś z tą sytuacją zrobić. Jest pomysł, by w tym miejscu wybudować rondo. Wszystko zależy jednak od zarządcy drogi, czyli Powiatowego Zarządu Dróg. Taka prośba leży już na biurku władz. O postępach będziemy informować.

Kierowcy, uważajcie!

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts