Festiwal Smaku znów w Częstochowie

No Comment Yet
źrodło: festiwalsmakuczestochowa.pl

To święto dobrego smaku, które już na dobre zadomowiło się w naszym mieście. Trzeba też przypomnieć, że Festiwal Smaku jest największym tego typu eventem w kraju. W Częstochowie odbędzie się po raz dziesiąty. Końcówka października zapowiada się naprawdę pysznie!

O co chodzi? O to, by poznać kulinarną mapę miasta, zapoznać się z nowymi lokalami, odwiedzić popularne, sprawdzić kartę dań i sprawdzić jak zmienia się kuchnia w mieście. A zmienia się. Pojawiają się nowe restauracje, a te, które już znamy często przeobrażają się w zupełnie nowe. By nie tracić czasu i pieniędzy, warto skorzystać z oferty Festiwalu Smaku po to, by znaleźć swoje ulubione miejsce.

Na czym to polega? Festiwal Smaku dysponuje listą lokali, restauracji, barów i kawiarni, które deklarują chęć udziału w wydarzeniu. Wszystkie te lokale przygotowują dla mieszkańców festiwalowe menu w okazyjnych, niskich cenach. Organizatorzy podkreślają, że festiwalowi przyświeca idea „slow food”, dzięki której mieszkańcy bez pośpiechu mogą delektować się smakiem ulubionych potraw i poznać nowe miejsca w mieście.

Dla kogo? Dla każdego, kto poza głodem i chęcią wyjścia z domu odczuwa także chęć zaktywizowania życia w mieście i wsparcie lokalnych przedsiębiorców, którzy, jak wiadomo, szczególnie mocno odczuli i do dziś odczuwają skutki pandemii. Wiele z tych lokali musiało zrezygnować ze swojej standardowej działalności na rzecz „kuchni na wynos”, co nie każdemu się udało. Wiele lokali zniknęło, wiele się przebranżowiło, wiele wciąż walczy o przetrwanie. Tym bardziej warto przyjrzeć się bliżej ofercie Festiwalu Smaku.

Ile to kosztuje? Za przystawkę i danie główne zapłacimy trzydzieści zlotych, za deser jedenaście złotych, a za drinka trzynaście złotych.

Gdzie szukać Festiwalu? Przede wszystkim warto zajrzeć na Facebooka, gdzie lista lokali jest na bieżąco aktualizowana, oprócz tego bieżące informacje o Festiwalu Smaku znaleźć można na stronie www.festiwalsmakuczestochowa.pl. Już teraz na liście jest ponad trzydzieści lokali, a lista wciąż rośnie. Wśród nich jest Restauracja Tbilisi – Smak Gruzji, Grand Slam, Czeski Film, Miedziany Piec, Restauracja „Kredens”, Restauracja „Klimaty” Il Gusto Częstochowa, Rozmaryn, Sushi Kushi, Próżna Kaczka, CMYK, Wichrowe Wzgórze, Restauracja „Fantasmagoria”, Trattoria Verde, Cartel Mexican Bar, Cafe 29, Pizzeria Tevere, Kawiarenka Dance Caffee, Fit Cake, Awokado, Gospoda Kwaśnica, Rameno, Yugo, Niebo w mieście, Sushi World oraz Piwiarnia Częstochowa. Na liście jest także restauracja Portofine w Radomsku oraz lokale Basteja i Leśny w Olsztynie na Jurze.

Festiwal smaku rozpocznie się 25 października. Do 29 października jest czas, by poznać najlepsze smaki Częstochowy.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts