Promenada Śródmiejska doceniona!

No Comment Yet
źródło: czestochowa.pl

Częstochowa zmienia się na naszych oczach – w mieście pojawia się coraz więcej zmodernizowanych i odbudowanych miejsc, które zmieniają swoje oblicza. Tak zmienił się niedawno Stary Rynek, tak zmieniło się także Śródmieście, gdzie powstała zupełnie nowa Śródmiejska Promenada. Miejsce dziś chętnie oblegane przez mieszkańców.

Inwestycja ta dobiegła końca w zeszłym roku, a już zauważono ją w nie tylko w mieście, ale i w kraju. Instytut Badawczy Dróg i Mostów w ramach ogólnopolskiego konkursu ,,Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku” postanowił docenić projekt promenady i wyróżnić efekt końcowy.

Jak wynika z informacji podanych przez Biuro Prasowe Urzędu Miasta Częstochowy, taka nagroda to forma docenienia pracy i zaangażowania Gminy Miasta Częstochowy w przygotowanie i realizację budowy Promenady Śródmiejskiej, ocenionej jako ,,znaczący wkład w rozwój miasta”.

Miasto otrzymało także uzasadnienie podpisane przez dyrektora Instytutu Badawczego Dróg i Mostów dra inż. Mariusza Urbańskiego, który napisał, że „przy projektowaniu wzięto pod uwagę potrzeby osób w każdym wieku, w tym także osób z niepełnosprawnościami. Zostały wydzielone strefy o odrębnych funkcjach – wypoczynku czynnego, cichego oraz integracji społecznej. Tym samym mieszkańcy zyskali nieszablonowe miejsce wypoczynku i rekreacji w centrum miasta.”

Ogólnopolski Konkurs Budowlany ,,Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” ma wyłaniać i wyróżniać takie przedsięwzięcia, które charakteryzują się szczególnymi walorami. Biorą w nim udział nowo wybudowane obiekty, ale konkurs ma za zadanie także wsparcie i ratowanie budowli stanowiących dziedzictwo narodowe. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Wśród jury są także reprezentanci ministerstw, centralnych instytucji, uczelni i jednostek naukowych, a prace jurorów wspomagają inspektorzy nadzoru budowlanego. Gala wręczania nagród odbywa się w Warszawie.

Promenada Śródmiejska ma powierzchnię ponad trzynastu tysięcy metrów kwadratowych. Pochłonęła prawie sześć i pół miliona złotych. Została otwarta w listopadzie 2020 roku. Nadano jej imię Olgi Aleksandry Sipowicz ,,Kory” czyli liderki grupy Maanam. Decyzję o wyborze tej patronki podjęła pod koniec czerwca Rada Miasta Częstochowy.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts