ZF rozwija się i inwestuje w Częstochowie

No Comment Yet
źródło: ZF

Jest wiodącym graczem wśród pracodawców w naszym mieście i jedną z najpotężniejszych firm w regionie w branży automotive. Grupa ZF rośnie w siłę i właśnie zapowiedziała rozbudowę częstochowskiego Zakładu Elektroniki. To tam powstają najbardziej zaawansowane elektroniczne podzespoły wspomagania jazdy, w tym dla przykładu kamery ze stustopniowym polem widzenia. Jednym słowem: postęp!

Budowa nowej hali produkcyjnej już się rozpoczęła. Uroczyście wmurowano kamień węgielny w obecności władz miasta. Obok Prezydenta MIasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka pojawił się prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Janusz Michałek i dyrektor częstochowskiego Zakładu Elektroniki Grupy ZF Krzysztof Gablankowski.

Jak podkreślali działacze, to badania i rozwój Centrum Inżynieryjnego Elektroniki ZF okazała się fundamentem dla powstania nowego Zakładu Elektroniki w Częstochowie w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w rejonie “Skorki”. Obecnie częstochowski Zakład Elektroniki ma powierzchnię około jedenasty tysięcy metrów kwadratowych. Zatrudnienie znalazło tam niemal dwieście osób. Powstanie tego zakładu kosztowało pięćdziesiąt milionów euro.

Kolejne takie pieniądze ZF chce wydać na jego rozbudowę, bowiem w planach jest kolejna inwestycja – Grupa ZF chce zainwestować w fabrykę kolejne pięćdziesiąt milionów euro tak, by powiększyć zakładać oraz zwiększyć zatrudnienie – tu dobra wiadomość dla szukających pracy – kilkakrotnie. Piecze nad budową sprawuje częstochowska Przemysłówka.

To nie jedyna część, w której rozwija się Grupa ZF. Duży nacisk na rozszerzenie działalności kładzie także w swoich centrach inzynieryjnych. Warto tu wspomnieć choćby zaawansowane systemy bezpieczeństwa dla motoryzacji czy związane z technologiami wspomagania kierowcy w układach kierowania oraz hamowania. A i to nie wszystko. ZF jeszcze zaskoczy.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts