Będą nowe parki i place rekreacji

No Comment Yet
źródło: czestochowa.pl

Urząd Miasta Częstochowy ma dobrą wiadomość dla mieszkańców. Będzie więcej miejsc do rekreacji. Pojawią się parki, tereny zielone i miejsce do rozrywki. O większą przestrzeń zieloną i spacerową starali się sami częstochowianie i mieszkańcy okolic, którzy głosowali na poszczególne projekty w Budżecie Obywatelskim. Dzięki temu jeszcze w październiku zostały podpisane umowy na budowę dwóch parków, mini plac zabaw i plac street workout.

Wśród wyłonionych projektów jest m.in pomysł stworzenia parku kieszonkowego w Mirowie, który pochłonie ponad sto tysięcy złotych. Powstanie także park w dzielnicy Brzeziny, z którego będzie można skorzystać już za dwa miesiące. Ciekawostką będzie plan street workout, który pojawi się przy ulicy Morenowej. Ta rekreacyjna przestrzeń przeznaczona do uprawiania sportu na świeżym powietrzu będzie kosztować ponad siedemdziesiąt osiem tysięcy złotych. Atrakcyjny może być także mini plac zabaw na Skwerze Meliorantów i Połanieckiej. Tu za kwotę niemal dziewięćdziesięciu siedmiu tysięcy złotych powstanie miejsce dla rodzin z dziećmi.

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Częstochowy, park kieszonkowy w Mirowie jest realizowany w ramach projektu Często Zielona. Natomiast park w dzielnicy Brzeziny, plac street workout przy ulicy Morenowej oraz plac zabaw na Skwerze Meliorantów/Połaniecka to projekty będące wynikiem głosowania w Budżecie Obywatelskim.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts