Drogowcy szykują się na zimę

No Comment Yet

Choć za oknami śniegu jeszcze nie widać, w Częstochowie już ruszyła „Akcja Zima”. Czy to pozwoli drogowcom nie być zaskoczonym wraz z pierwszym atakiem śniegu?

źródło: czestochowa.pl

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie chwali się nowym specjalistycznym sprzętem. Trafi on w ręce firmy, która w nadchodzącym okresie zimowym będzie utrzymywać miejskie drogi.

Jak wygląda zatem arsenał środków do walki z ośnieżonymi ulicami? To dwadzieścia jeden zestawów pługopiaskarek, szesnaście aut ciężarowych z pługami oraz pięć uzbrojonych w niezbędny osprzęt traktorów, a także dwa mikrociągniki do odśnieżania chodników i dwa potężne auta z wirnikami do zastosowania w przypadku skrajnie niekorzystnych, zimowych warunków atmosferycznych.

Miejski Zarząd Dróg podkreśla także, że w gotowości bojowej w czasie największych śnieżyc i ulic skutych lodem będzie grupa czterdziestu pracowników, którzy będą systematycznie oczyszczać i posypywać kładki oraz przejścia dla pieszych. Zgodnie z przewidywaniami drogowców, tej zimy będzie trzeba użyć około czterech tysięcy ton mieszanki solnej, która w dużej części została już także zabezpieczona. Nie wiemy jak wam, ale nam już na samą myśl robi się zimno.

Przypomnijmy, w zeszłym roku „Akcja Zima” przekroczyła planowaną kwotę, stąd w tym sezonie kwota została zwiększona do niemal trzynastu milionów złotych.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts