Przebudowa stadionu Rakowa nabiera rozpędu

No Comment Yet

Na to czekali wszyscy kibice Rakowa Częstochowa. Choć jeszcze muszą uzbroić się w cierpliwość, by obiekt przy Limanowskiego był takim, na jaki zasługuje nasza ekstraklasowa drużyna, widać już efekty pierwszych prac.

źródło: czestochowa.pl

Trwa pierwszy etap przebudowy. Remont rozwija się, bo miasto właśnie zwiększyło zakres prac. W planach na najbliższy miesiąc jest wymiana nawierzchni parkingów przy głównym wejściu, stadion ma też zyskać tak zwaną „opaskę” ze specjalnych siatek typu mesh. Ma to wpłynąć na bezpieczeństwo i estetykę obiektu. To wszystko do końca listopada.

Co teraz dzieje się na stadionie przy ulicy Limanowskiego? Robotnicy kończą prace związane z konstrukcją wieży z obiektami modułowymi, kabin komentatorskich, trwają też prace nad drogami, chodnikami i ogrodzeniami.

Następnie ruszy drugi etap budowy obiektu. Miasto pamięta o środkach na ten cel, bowiem wniosek miasta o dofinansowanie drugiego etapu przebudowy i rozbudowy Centrum Piłki Nożnej został wpisany do wieloletniego planu ministerialnego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

Z ważnych terminów do dotrzymania trzeba pamiętać jeszcze o dniu 22 kwietnia 2022 roku, wtedy Częstochowa musi złożyć komplet dokumentów (w tym m.in. harmonogram rzeczowo-finansowy zadania i poświadczenie zabezpieczenia wkładu finansowego do przedsięwzięcia), aby uzyskać wpisanie inwestycji do ministerialnego planu rocznego na rok 2022. Jak podaje Urząd Miasta Częstochowy planowana na lata 2022-23 inwestycja ma poprawić jakość zaplecza przebudowanego stadionu, w tym możliwości treningowo-regeneracyjne. Prace obejmą m.in. wykonanie podgrzewanych boisk treningowych z zapleczem i wyposażeniem, dobudowanie kondygnacji do parterowego obiektu klubu, podniesienie standardu budynków szkoleniowych oraz stworzenie centrum odnowy biologicznej.
Zadanie ma kosztować 15 mln zł – miasto zamierza zabezpieczyć na nie ponad 6,5 mln zł i uzyskać z Ministerstwa Sportu dofinansowanie w wysokości blisko 8,5 mln zł.


Drugi etap prac zaplanowano na początek przyszłego roku.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts