Częstochowa z neonem

No Comment Yet

Kolejna nowość w śródmiejskiej przestrzeni miasta. Tym razem Biuro Prasowe Urzędu Miasta Częstochowy poinformowało o wielkim neonie, który już niebawem będzie górował nad miastem.

źródło: czestochowa.pl

Neon z logo miasta Częstochowa pojawi się na dachu budynku przy ul. Nowowiejskiego 1 za kilka tygodni. Ma to być nawiązanie do znakomitych tradycji tego typu reklam, które pamiętamy sprzed kilku dekad z polskich ulic.

Kształt neonu jest oparty na logo promocyjnym Częstochowy, które powstało w 2017 roku i zostało wyróżnione w konkursie DOBRY WZÓR 2018 organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Napis ma nawiązywać do tradycji reklamy neonowej sprzed kilkudziesięciu lat z polskich, także częstochowskich ulic. Jak twierdzą włodarze miasta, neony przyciągają wzrok, są ponadczasowe. Te dzisiejsze, wykonane z najwyższej jakości produktów są jednak wytrzymalsze i trwalsze niż tamte, które wspominamy z sentymentem z ulic naszych miast, z lat sześćdziesiątych czy siedemdziesiątych.

Jeśli chodzi o miejsce nowego logo, każdy kto będzie chciał osobiście przypatrzyć się neonowi, musi wybrać się w okolice nieistniejącego już neonu banku PKO, który częstochowianki i częstochowianie doskonale pamiętają z przeszłości. Neon ma zostać zainstalowany na dachu budynku przy ul. Nowowiejskiego 1, a cała konstrukcja będzie odsunięta od krawędzi elewacji o ok. 80 cm, co wyeliminuje emisję światła w okna lokali poniżej. Wykonany będzie z aluminium, a jego barwy nawiązywać będą do barw flagi biało-czerwonej.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta, neon będzie emitował przyjemną dla oka poświatę, będzie to światło stałe, niemigające, a tego typy logo Częstochowy to nie tylko element identyfikacji miasta z jego mieszkańcami, ale także ciekawa forma promocji, która może być atrakcją dla turystów, stając się niebanalnym uzupełnieniem wspólnej miejskiej przestrzeni. Czekamy na efekty!

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts