Twarz Jasnej Góry

No Comment Yet
źródło: jasnagora.com

To człowiek, który nierozłącznie wiąże się i kojarzy z Jasną Górą. To wizytówka klasztoru paulinów, to jego historia i duma. Takie słowa padają, kiedy wspomina się o. Jerzego Tomzińskiego, najstarszego z żyjących do tej pory ojców paulinów. Niestety… zmarł wczoraj odchodząc z pogodą ducha, która towarzyszyła mu całe życie. Żył niemal 103 lata.

Był dwukrotnym generałem Zakonu Paulinów, trzykrotnym przeorem Jasnej Góry i ostatnim żyjącym uczestnikiem Soboru Watykańskiego II. Człowiek legenda, paulin legenda. To on dał początek apelowi jasnogórskiemu, to on, jako przyjaciel, był orędownikiem beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Człowiek, który do ostatnich chwil poświęcał swoje życie Bogu, pełnił służbę i spotykał się z wiernymi.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 17 listopada, o godzinie. 11.00. Ojciec Jerzy Tomziński zostanie pochowany w paulińskim grobowcu na Cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.

Za biurem prasowym Jasnej Góry zapraszamy także na zaplanową na 24 listopada, w jego urodziny, wystawę fotograficznę „Ojciec Jerzy Tomziński Niepodległy”. Będzie hołdem złożonym temu wielkiemu człowiekowi Kościoła i Ojczyzny. Jej autorem jest częstochowski pasjonat fotografii – Marcin Szpądrowski.
Wystawa obejmuje 40 tablic z zestawami fotografii z ostatnich 8 lat życia o. Jerzego. Jest pełną artyzmu próbą syntezy życia znanego szeroko w świecie Polaka, który już współcześnie zaliczany jest do ważnych postaci historycznych.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts