Choinki w mieście

No Comment Yet

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Miasto do niedawna poszukiwało odpowiedniej choinki, która, jak co roku, stanie na środku Placu Biegańskiego.

Już wiadomo, że miejska choinka została wybrana. Drzewko wybrali mieszkańcy Lisińca i to oni przekażą tej zimy choinki miastu. Okazuje się, że na Lisińcu rosną piękne, dorodne drzewka, które będą zdobić centralny plac Częstochowy.

Na tegoroczną choinkę wybrany został kilkunastometrowy świerk, który zimą stanie na Placu Biegańskiego. Zgodnie z miejskim kalendarzem, ma zostać ubrany na początku grudnia.

Ale Plac Biegańskiego to nie jedyne miejsce, gdzie pojawiają się żywe świąteczne drzewka. Podobne stanie na Placu Orląt Lwowskich, które też jest uznawane za reprezentacyjne. Jak podkreśla częstochowski magistrat, miejskie choinki będą więc zdobić miasto w dwóch jej charakterystycznych punktach.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts