Przyjemne z pożytecznym

No Comment Yet

Warto mówić o podobnych inicjatywach, szczególnie kiedy łączy się przyjemne z pożytecznym. Tu zabawa łączy się z edukacją.

źródło: czestochowa.pl

Mowa o Miejskim Przedszkolu nr 25 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka. Na jego terenie powstał ogród dydaktyczny. W ogrodzie tym dzieci mają się bawić, ale i uczyć. Ogród ma być miejscem, w którym przedszkolaki będą bawiąc się obserwować i doświadczać otaczający je świat.

Na uroczystym otwarciu ogrodu dydaktycznego pojawił się prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski.

Jak powstał ogród dydaktyczny? To efekt wygranej w rozstrzygniętym w kwietniu konkursie „Kolory Wiosny 2021”, w którym wzięło udział czterdzieści jeden częstochowskich placówek. Przedszkolai musiały stworzyć pracę plastyczną odzwierciedlającą hasło „Wiosenne kwiaty z Ekorabaty” oraz zaaranżować „Wiosenny Kącik Przyrodniczy”. Nagrodą było dofinansowanie do modernizacji ogrodu.

Jak informuje Urząd Miasta Częstochowy, do zwycięskiego ogrodu dołączyły się trzy szkoły zawodowe: Zespół Szkół Technicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Reymonta.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts