Zwiększa się kadra lekarska w mieście

No Comment Yet

Można uznać to za dobrą wiadomość i pozytywny efekt miejskiego programu. Zwiększa się kadra lekarska w mieście. Konkretnie o siedem kobiet – studentek pielęgniarstwa, które skorzystały z miejskiego stypendium.

Stypendium pozwala młodym pielęgniarkom na rozwój, a one zasilą szeregi Miejskiego Szpitala Zespolonego. Po skończeniu studiów przez zobowiązują się pracować w placówce przez co najmniej trzy lata.

A to za sprawą programu stypendialnego „Dostępny lekarz”, który w tym roku zmienił nazwę na „Częstochowa dla medyków”. To inicjatywa, którą miasto podjęło w 2019 roku. Pomoc płynąca z programu polega na tym, że Częstochowa funduje stypendia studentom VI roku medycyny. Warunkiem jest by stypendyści kończący studia przez trzy lata pracowali w Miejskim Szpitalu Zespolonym.

W tym roku poza nazwą, w programie zmieniło się także to, że program stypendialny będzie obejmować teraz także studentów pielęgniarstwa. Jak podkreśla miasto, to nie tylko szansa na rozwój młodych, ale także sposób na zwiększenie kadry medycznej i dostępności lekarzy dla mieszkańców.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts