Przesadzają drzewa z Alei Wojska Polskiego

No Comment Yet
źródło: czestochowa.pl

Ruszyło przesadzanie drzew z objętego przebudową odcinka DK-91 w Częstochowie. W pierwszej kolejności swoje miejsce zmieni siedem klonów, które rosły przy alei Wojska Polskiego 114. Jak informuje Urząd Miasta Częstochowy tuż obok trwa wbijanie pali pod konstrukcję nowej estakady na wysokości skrzyżowania alei Wojska Polskiego z Aleją Pokoju.

Tych, którzy martwią się o kondycję przesadzanych drzew, miasto uspokaja – przesadzane klony przesadzane są specjalistycznym sprzętem. Klony mają kilkanaście lat, ale proces przesadzenia nie powinien im zaszkodzić. Poza nimi, przesadzonych zostanie jeszcze sto dwadzieścia drzewa, które nie mogą rosnąć w miejscu budowy nowej estakady.

Częstochowski magistrat informuje, że prace związane z budową nowej estakady są na etapie instalowania masywnych pali, które będą służyły nowej konstrukcji. Prowadzone prace są cały czas monitorowane pod kątem sejsmicznym. Notowane drżenia podłoża to ok. 40-50% dopuszczalnych norm, a prace generujące większy hałas zostały ograniczone w czasie, aby w jak najmniejszym stopniu wpływać na komfort mieszkania w okolicznych blokach – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Na miejscu budowy pojawili się dziś prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts