Wystawa na jubileusz

No Comment Yet

Już po raz czterdziesty częstochowscy artyści wystawiają swoje prace. Członkowie Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza dzielą się swoją twórczością w parkowym pawilonie Muzeum Częstochowskiego. Jubileuszowo.

źródło: Muzeum Częstochowskie

Jak zawsze, wystawa częstochowskim plastyków jest ważnym wydarzeniem w kalendarium kulturalnym miasta. Wystawa przyciąga duże grono odbiorców, które chętnie dyskutuje i wymienia się opiniami. Utarło się już nawet przekonanie, że wystawa Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza jest wydarzeniem artystycznym dla ludzi w różnym wieku i różnych profesji. Rzecz by można więc, że sztuka łączy pokolenia.

I tak faktycznie jest. Wystarczy spojrzeć na historię stowarzyszenia. Częstochowska grupa plastyków działa od 1981 roku. Z jej funkcjonowaniem związane są nie tylko wystawy obrazów, ale także warsztaty i plenery artystyczne, które kształcą, szlifują, udoskonalają i przede wszystkim zrzeszają środowisko miłośników sztuki w mieście.

Co ciekawe, mimo istnienia już czterdzieści lat, dopiero w 2005 roku stowarzyszenie podjęło decyzję o patronie wybierając Jerzego Dudę-Gracza – artystę związanego z naszym miastem. Był wziętym malarzem, rysownikiem i scenografem.

W stowarzyszeniu działa aktualnie siedemdziesięciu plastyków, na jego czele stoi Ewa Powroźnik.

Jubileuszowa Wystawa Malarstwa Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. J. Dudy-Gracza dostępna jest do zwiedzania do 16 stycznia 2022 roku.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts