Miejsce przyjazne dzieciom

No Comment Yet

Pojawiło się nowe miejsce na mapie Częstochowy przeznaczone dla dzieci. Powtarzają – byle do wiosny!

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Częstochowy „nowy zakątek do rekreacji i integracji” pojawił się w związku z zakończeniem pierwszego etapu prac przy budowie parku z Budżetu Obywatelskiego. Gdy znowu się zazieleni, będzie widać, jak tam ładnie – twierdzą mieszkańcy.

W ramach zadania zagospodarowano porośnięty drzewami i krzewami teren zielony
o powierzchni ok. 1700 m kw w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Noblistów przy ul. Wirażowej. Wybudowano ścieżkę spacerową do uprawiania nordic walking oraz place wypoczynkowe z ławkami i ławką modułową typu ,,stonoga” do spotkań w większym gronie lub lekcji na świeżym powietrzu. Wzdłuż alejki zamontowano urządzenia do ćwiczeń, w tym – drabinkę poziomą, drabinkę skośną, walec, zestaw przeszkód ,,góra-dół”. Teren został wyposażony w kosze na śmieci, stojak rowerowy w formie kłody na kilka jednośladów oraz w tablicę z regulaminem dla korzystających z obiektu – czytamy.

Prace związane z zagospodarowaniem terenu na cele związane z rekreacją i wypoczynkiem wykonała firma z Koszęcina, a wartość prac wyniosła ponad 75,5 tysięcy złotych.

źródło: czestochowa.pl
admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts