Pomyśl o zwierzakach ze schroniska

No Comment Yet

Zima to czas, kiedy potrzebują naszej opieki bardziej, niż zwykle. Pozbawione ciepłego domu i dobrych właścicieli, zdane są same na siebie lub dobre serce wolontariuszy schroniska. Ale to nigdy nie zastąpi im prawdziwego domu. Zwierzaki ze schroniska potrzebują naszego wsparcia.

źródło: czestochowa.pl

To ciepły gest przed świętami i bardzo potrzebny zimą – dzięki kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego popłynęła pomoc dla bezdomnych zwierząt ze schroniska przy ulicy Gilowej w Częstochowie. Dzięki przeznaczonym na nie środkom zakupiono m.in. czterdzieści ocieplanych bud, inkubator dla małych zwierząt, urządzenia do fizykoterapii, maty grzewcze, transportery, karmy, a także różne akcesoria dla zwierząt. Środki pozwoliły także na zakup materiałów reklamowych, w tym kalendarza ze zdjęciami psów i kotów czekających na nowe domy. Jak podsumowuje częstochowski magistrat, koszt całego zadania to 208 tysięcy złotych.

To znak, że los zwierzaków z ulicy Gilowej nie jest obojętny mieszkańcom Częstochowy. Głosów częstochowian było tyle, by zadanie dotyczące wsparcia schroniska wygrało i zostało zrealizowane. To choć trochę poprawi warunki ich życia. Niestety, należy pamiętać, że zapotrzebowanie na taką pomoc wciąż jest bardzo duże i niewyczerpane. Zadbany zwierzak to większa szansa na adopcję, a chodzi o to, by znaleźć im dobry dom.

Jak podsumowuje Urząd Miasta, zadanie „Częstochowianie bezdomnym zwierzętom ze Schroniska” miało na celu podniesienie komfortu życia zwierząt przebywających w schronisku – ze szczególnym uwzględnieniem starszych i chorych zwierząt. Poza zakupami akcesoriów (dywaniki grzewcze, kołnierze pooperacyjne, akcesoria do pielęgnacji zwierząt, kontenery dla zwierząt, smycze, obroże dla psów i kotów, przykręcane miski i żwirek dla kotów, inkubator regulacją temperatury i wilgotności, rękawice nitrylowe i maski) pomyślano o promocji odpowiedzialnej adopcji i zwiększeniu bezpieczeństwa pracy wolontariuszy (w szczególności w okresie pandemii).

Przypomnijmy, że Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej prowadzone jest przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Wciąż czekają na gesty wsparcia, pomocy i… ciepły kawałek podłogi.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts