Częstochowa za wolnymi mediami

No Comment Yet
źródło: tvn24.pl

Częstochowa dołączyła się do ogólnopolskiego protestu w sprawie wolnych mediów.

Weekend w mieście był gorący za sprawą mieszkańców, którzy po raz kolejny wyszli na ulicę, by wyrazić swoje zdanie na temat kontrowersyjnej ustawy. Przed sądem w Częstochowie manifestowano przeciwko przyjętej przez Sejm ustawy tzw. Lex TVN, częstochowianie wystąpili w obronie wolnych mediów.

Z kolei na Placu Biegańskiego zbierano podpisy pod apelem władz TVN. Jak czytamy na stronie tvn24, „17 grudnia Sejm uchwalił ustawę LEX TVN. Jest to atak na wolne media, który ma pozbawić Państwa możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. Prosimy o podpisanie apelu w obronie stacji.
Dziękujemy za wsparcie. Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja o tym, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie. Chcę mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki. Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Niszczone są wzajemne relacje z USA, największym sojusznikiem i gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Nie możemy na to pozwolić! Potrzebujemy silnej, opartej na zaufaniu współpracy z międzynarodowymi partnerami. W związku z tym apeluję do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował LEX TVN.” – tak brzmi pełny tekst apelu, do którego dołączyli się dziś także częstochowianie oraz Obywatelskie Stowarzyszenie Przyjaciół Częstochowy.


admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts