Autostrada A1: coraz bliżej zakończenia prac

No Comment Yet

Część kierowców już wie, bo osobiście wypróbowało. Druga część jeszcze nie miała okazji sprawdzić. Ale to dobra wiadomość dla wszystkich zmotoryzowanych poruszających się drogami krajowymi. Od kilku dni cały odcinek nowo wybudowanej autostrady A1 w województwie śląskim jest już w pełni przejezdna dwoma pasami.

źródło: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach oddała do użytku ostatnie dziesięć kilometrów nowej jezdni. Mówimy o odcinku pomiędzy granicą państwa w Gorzyczkach i Kamieńskiem w województwie łódzkim. Tu do ruchu mamy ponad dwieście kilometrów dwujezdniowej autostrady.

Druga dobra wiadomość jest taka, że niebawem oddana do użytku zostanie także ostatnia część autostrady, czyli trzecie pasmo w każdym kierunku. Do tej pory nie udało się puścić tędy ruchu z powodu warunków atmosferycznych, ale gdy to się uda, drogowcy sfinalizują prace – takie obietnice płyną z zarządu GDDKiA w Katowicach.

Podróżującym autostradą przypomnijmy, że w województwie łódzkim wydłużył się odcinek wschodniej jezdni między węzłami Piotrków Trybunalski Południe i Piotrków Trybunalski Zachód w kierunku Gdańska.

Jeśli pogoda pozwoli, niebawem autostrada na odcinku Kamieńsk – Radomsko w województwie łódzkim będzie trzypasmowa w obydwu kierunkach.

Jak wynika z szacunków GDDKiA, koszt prac budowlanych na osiemdziesięciu kilometrach starych odcinków A1 wynosi ponad 2,8 mld złotych. Niemal 1,7 mld zł stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts