Na pomoc bezdomnym

No Comment Yet

Święta już za nami, ale w mieście wciąż nie milkną echa ostatnich wigilii dla ubogich. Było ich kilka, bo i zapotrzebowanie jest ogromne. Wśród potrzebujących rodziny z dziećmi, bezdomni, samotni, starsi bez grosza przy duszy… Spotkali się, bo nie mieli z kim podzielić się opłatkiem, komu złożyć życzeń i ani czego włożyć do garnka. Często bez domu, dachu nad głową i nadziei. W mieście są miejsca i ludzie, którzy o nich nie zapominają.

źródło: czestochowa.pl

W dzień wigilii, 24 grudnia, w swoje progi zaprosiła ubogich fundacja Adullam, która na codzień wspiera nie tylko bezdomnych, ale przede wszystkich uzależnionych. Daje im żywność i ubrania, ale przede wszystkim wsparcie i pokazuje, że się da. Bo w swoich szeregach ma już tych, którzy z ubóstwa i nałogu wyszli obronną ręką.

W wigilię Bożego Narodzenia przed siedzibą Fundacji Chrześcijańskiej ,,Adullam” prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk spotkał się z potrzebującymi, wymienił uścisk dłoni, dobre słowo i przekazał dary. Fundacja Adullam otrzymała od miasta wsparcie na realizację określonych zadań publicznych. To między innymi prowadzenie ośrodka wsparcia z miejscami całodobowego okresowego pobytu, punktów konsultacyjno-wspierających dla osób dotkniętych uzależnieniami bądź doświadczających przemocy czy świetlicy z elementami socjoterapii dla dzieci i młodzieży.

Ale to nie jedyna forma pomocy w mieście. Pomocną dłoń do bezdomnych wyciągnęła także częstochowska Caritas, Fundacja św. Barnaby oraz Fundacja Ufam Tobie działająca przy Dolinie Miłosierdzia Bożego w Częstochowie. Każda z tych instytucji na co dzień wspiera osoby potrzebujące.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts