Unia Europejska wesprze częstochowską szkołę

No Comment Yet

Powody do zadowolenia mogą mieć włodarze Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie. Szkoła, w której pracują przejdzie w końcu generalną termomodernizację. Udało się też pozyskać środki z Unii Europejskiej.

źrodło: czestochowa.pl

Miasto walczyło o dofinansowanie na gruntowną termomodernizację ze środków rządowych. Pomócw w tym miała dotacja w ramach „covidowych” środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale jak przyznaje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Częstochowy, zarówno na pierwszej liście, jak i w ostatnim rozdaniu, Częstochowa nie dostała nic. Udało się za to z finansowaniem unijnym z oszczędności w ramach RPO na lata 2014-2020.

Tym sposobem Unia Europejska przekaże miastu pięć milionów złotych na tę inwestycję. Inwestycję ważną, bo jak podkreślają włodarze, ta kompleksowa termomodernizacja sprawi, że budynek szkoły będzie mniej energochłonny, co oznacza w praktyce, że będzie też tańszy w utrzymaniu i mniej szkodliwy dla środowiska. Placówka zyska docieplone ściany i dachy, wymienione zostanie oświetlenie, w planach jest także instalacja centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej oraz elektryki.

Przypomnijmy, że popularny w mieście TZN jest jak dotąd największą ponadgimnazjalną szkołą techniczna w Częstochowie, działającą od 1946 roku. Jej termomodernizacja, według szacunków, wyniesie łącznie ponad jedenaście milionów złotych.

Podobne inwestycje termomodernizacyjne szkół w mieście wciąż trwają. Remontowanych jest łącznie trzynaście placówek, w dziewięciu z nich prace dobiegły końca.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts