Mamy kilka pomysłów na Sylwestra… z kulturą ;)

No Comment Yet

Koniec roku za pasem. Sylwester zbliża się wielkimi krokami, to ostatni moment by zaplanować ostatni wieczór i noc w 2021 roku. Warto powitać Nowy Rok w wyjątkowy sposób. Z pomysłami wychodzą częstochowskie instytucje kultury.

źródło: filharmonia.com.pl

Jedną z nich jest Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana. Na 31 grudnia zaplanowała specjalny koncert pod nazwą ,Graj piękny cyganie”. Będzie to wieczór z energetyczną i żywiołową muzyką w tradycji romskiej, przyprawioną romantycznymi balladami, a atmosferę rozgrzeją iście ogniste czardasze z popisowymi partiami orkiestry i skrzypiec solo, przeplatanych ariami i duetami z oper i operetek Kalmana i Lehara. Z orkiestrą symfoniczną Filharmonii wystąpią Siergiej Wowkotrub – skrzypce, Marta Huptas – sopran, Łukasz Załęski – tenor, dyrygować będzie Adam Klocek. Do tego tradycyjnie szampan. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety można nabyć w cenie 160 zł lub 120 zł (w zależności od miejsca) – do zakupienia w kasie Filharmonii osobiście lub online.

Drugą propozycją spędzenia Sylwestra z kulturą w mieście jest spektakl, na który zaprasza Teatr im. Adama Mickiewicza. Zostało jeszcze kilka miejsc na godz. 18.00. Zespół przygotował muzyczno-teatralną ucztę wraz z poczęstunkiem i lampką wina. Na tych, którzy przywitać Nowy Rok zechcą z częstochowskim teatrem czeka wyjątkowy program, pełen satyry i muzyki – widowisko będące połączeniem dwóch spektakli „Zaczarowany koń” i „Pożar w sercu”. Usłyszą piosenki takie jak „Pamiętasz, była jesień”, „Cicha woda”, „Kaziu, zakochaj się”, „Gdzie ci mężczyźni”, „Wakacje z blondynką” czy rock’n’rollowe „Poszłabym za Tobą” i „Szybki Bill”… Do tego satyra autorstwa między innymi Andrzeja Poniedzielskiego, Tadeusza Drozdy, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego oraz samego Roberta Dorosławskiego, który będzie prowadzącym sylwestrowy wieczór.

Tutaj ceny wahają się od 100 złotych za miejsca na balkonie do 120 złotych za parter.

Warto zaznaczyć, że pozostałe bilety na obydwa wydarzenia dedykowane są osobom zaszczepionym przeciwko koronawirusowi.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts