Olsztyn – ulubione miejsce częstochowian – będzie miastem

No Comment Yet

Mała ciekawostka dla miłośników Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Nowy Rok przyniesie zmiany. Od 1 stycznia 2022 roku nasz jurajski Olsztyn zostanie miastem.

To miejscowość turystyczna, która jest szczególnie ulubiona przez częstochowian. Widać to niemal w każdy weekend, niezależnie od pory roku i pogody. Latem przyciąga wielu turystów na rowery i wspinaczkę, ale zawsze jest idealnym miejscem na spacer i kontakt z naturą. Do tego położona tak blisko Częstochowy, że wystarczy kilkanaście minut, a dla mieszkańców Rakowa czasem nawet dosłownie kilka, by przenieść się w zupełnie inną, daleką od miejskiej, scenerii.

I tak, nasz mały Olsztyn nabędzie w 2022 roku praw miejskich. Miasteczko straciło je wiele lat temu, dokładnie w 1870 roku, z rąk cara Rosji za pomoc udzieloną powstańcom styczniowym. Historia zatoczyła koło, a włodarze Olsztyna cieszą się, że należne mu prawa znów wrócą na Jurę.

Olsztyn będąc miastem, będzie miał nowe możliwości choćby w pozyskiwaniu środków na rozwój. Ale, jak podkreślają jego włodarze, najważniejsza i tak jest historia, do której powracają, bo Olsztynowi „to się po prostu należy”.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts