Najpopularniejsze imiona w 2021 roku

No Comment Yet

Mamy dla Was małą ciekawostkę na początek 2022 roku. Urząd Miasta opublikował statystyki, które imiona cieszyły się największą popularnością w minionym roku. Możecie zgadywać 🙂

A teraz odpowiedź: W 2021 roku najchętniej wybieranymi imionami dla dzieci były Alicja, Aleksander i Jan. Trafiliście?

Z danych opublikowanych przez częstochowski magistrat wynika, że w 2021 roku na świat przyszło ponad 1300 małych częstochowianek i częstochowian. Wśród dziewczynek najwięcej było Alicji, bo aż trzydzieści. Tuż po Alicji były Hania i Julia. Jeśli chodzi o chłopaków, tutaj najchętniej wybierano dwa imiona: Aleksander i Jan, a zaraz za nimi uplasował się Franciszek.

Urząd Miasta podsumował rok 2021 także pod kątem ślubów – było ich więcej – łącznie aż 891 – to o około 20% więcej niż w roku poprzednim. Jak podaje UM, część młodych par rezygnowała ze ślubu wyznaniowego na rzecz ślubu cywilnego w małym gronie. Najpopularniejszym terminem zawarcia małżeństwa były miesiące od czerwca do października. Zainteresowaniem cieszyły się śluby poza urzędem stanu cywilnego – głównie w hotelach i restauracjach – było ich w Częstochowie 16 czyli prawie dwukrotnie więcej niż w poprzednich latach – czytamy na stronie magistratu.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts