Szczepienia – naukowcy vs. teorie spiskowe

No Comment Yet

Jest apel Urzędu Miasta w sprawie szczepień. Pandemia trwa. Dane nie pozostawiają złudzeń. W Częstochowie stwierdzono dziś siedemdziesiąt nowych zakażeń COVID-19. Od początku pandemii w naszym mieście wykryto 22 553 osoby z pozytywnym wynikiem testu. Częstochowski magistrat wyszedł do mieszkańców z apelem i przypomina, że „nie tylko maseczki, dezynfekcja i dystans społeczny umożliwiają skuteczną walkę z koronawirusem. Najważniejsze są szczepienia!” W tym przypadku liczby nie prezentują się już tak imponująco. Jako Polacy nie ufamy naukowcom – tego dowodzą dane.

Zgodnie z oficjalnymi danymi z dnia 4 stycznia br. dwiema dawkami zaszczepiło się 127 854 osób, to 58,8% wszystkich mieszkańców miasta. Nie możemy więc myśleć o tak zwanym stanie odporności populacyjnej.

Tym, którzy zmienili zdanie i wolą ufać mieszkańcom, niż teoriom spiskowym, przypominamy, że w naszym mieście przeciw Covid-19 można szczepić się w 58 punktach (w tym dwóch powszechnych – w Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Mirowskiej oraz w punkcie Drive-Thru przy ul. Brzeźnickiej).
Lokalizację i kontakt do wszystkich punktów szczepień w Częstochowie można sprawdzić tutaj:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts