Z myślą o Machalicy powstała fundacja

No Comment Yet

Trudno w to uwierzyć, ale to już ponad rok jak nie ma z nami Piotra Machalicy. Aktor i wieloletni dyrektor artystyczny Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie miał w mieście wiele fanów. Ma ich do dziś. Nie tylko tu, ale w całym kraju. Dali temu wyraz tworząc fundację jego imienia.

źródło: Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie / Piotr Dłubak

To dobra wiadomość dla miłośników twórczości Machalicy, dla przyjaciół aktora, ale i młodych, zdolnych ludzi, przed którymi nowa szansa by zaistnieć. Powstał pomysł, a teraz jest już w trakcie realizacji, by stworzyć fundację, która będzie działać dla dobra kultury i wspominać jego miłośnika, Piotra Machalicę.

To Fundacja im. Piotra Machalicy, w której powstanie zaangażowała się radna miasta Częstochowy, Małgorzata Iżyńska. Tuż po tym, jak powstał projekt ławeczki w Alejach, by aktor mógł zasiąść obok Haliny Poświatowskiej i Władysława Biegańskiego, przyszła myśl, że to nie wystarczy, że trzeba więcej.

O to „więcej” zawalczyło wielu ludzi i tak powstała fundacja, którą już teraz wsparli Krystyna Janda, Magda Umer, Piotr Borowski, Janusz Strobel, Jan Wołyk, Cezary Żak czy Artur Żmijewski. A to dopiero poczatek listy i … początek funkcjonowania.

Fundacja ma działać pro bono i wspierać między innymi młodą, uzdolnioną młodzież. Stąd też pomysł, by na początek zorganizować konkurs piosenki poetyckiej dla młodzieży i festiwalu otwartego nawiązującego do tej formuły. Możliwe, że pierwsze inicjatywy pojawią się pod szyldem miejskiej akcji „Aleje – Tu Się Dzieje” już w tym roku.

Czekamy i kibicujemy!

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts