Przejrzyj na oczy! Trwa 30. finał WOŚP

No Comment Yet

Dziś cała Polska otwiera swoje serca dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Machina pomocy, której motorem napędowym jest Jurek Owsiak, ruszyła już po raz trzydziesty. Tym razem z hasłem: przejrzyj na oczy!

źródło: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W tym roku WOŚP gra dla okulistyki dziecięcej. Niestety, plany w Częstochowie zepsuła pogoda przez którą sztab musiał podjąć decyzję o odwołaniu części artystycznej wydarzenia. Ale w tym wietrze, deszczu i śniegu nie poddają się wolontariusze Orkiestry, którzy do samego końca, można rzec… do końca świata i jeden dzień dłużej, zbierają do puszek środki na ratowanie potrzebujących. I tak od trzydziestu lat.

Na stronie częstochowskiego sztabu WOŚP przeczytać można informację: “W trosce o bezpieczeństwo uczestników ze względu na warunki pogodowe (silny wiatr), wszystkie koncerty zostają odwołane. Pozostałe atrakcje na Placu Biegańskiego i imprezy towarzyszące odbędą się. Mamy nadzieję, że mimo niesprzyjających warunków, będziecie razem z nami! ”.

Na tych, którym niestraszna pogoda czeka wystawa z okazji 30-lecia WOŚP, parada Serc, autobus krwiodawstwa i licytacje. Tych ostatnich jest naprawdę wiele – pomóc Orkiestrze można nie wychodząc z domu, a pieniądze przekazać online. W Internecie mnóstwo jest też aukcji, których dochód zasili konto przygotowane na rzecz pomocy dzieciom niedowidzącym. Dzięki temu w polskich szpitalach może pojawić się najnowocześniejszy sprzęt do diagnozowania i ratowania wzroku najmłodszych.

Dla tych, którzy nie mogą wyjść dziś z domu, podpinamy link do internetowych aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: https://aukcje.wosp.org.pl/ . W ten sposób też możecie grać z Orkiestrą, do czego gorąco, mimo pogody, zachęcamy! Gramy i my!

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts