Raków zwycięża Wisłę!

No Comment Yet

Na taką wiadomość czekali wszyscy częstochowianie. To była bardzo dobra niedziela dla czerwono-niebieskich. Na własnej murawie pokonali dziś Wisłę Kraków 2:0!

źródło foto: czestochowa.pl

Choć pogoda na to nie wskazuje, w piłce nożnej to czas inauguracji rundy wiosennej. Przy niesprzyjających do gry warunkach pogodowych piłkarze Rakowa Częstochowa mierzyli się dziś z Wisłą Kraków. To była udana gra na początek wiosny PKO Ekstraklasy! Dwie bramki przypieczętowały doskonałą atmosferę na boisku. Raków dominował od samego początku.

Czerwono-niebiescy pewnie trzymali się piłki od pierwszej minuty i już jej nie oddali do ostatnich sekund władając nią po mistrzowsku. Celne strzały w światło bramki przeciwników oddał Fran Tudor w pięćdziesiątej piątej minucie spotkania, a po nim Mateusz Wdowiak przybijając zwycięstwo w siedemdziesiątej czwartej minucie meczu.

W pierwszej połowie mimo kontroli nad piłką, Raków musiał mocno się namęczyć by stworzyć dla siebie skuteczną sytuację podbramkową, zmarnowane kilka okazji na szczęście dla częstochowian nie zemściło się w drugiej połowie. Wręcz przeciwnie – Raków po przerwie odrobił lekcje.

Na ustach kibiców jest dziś Fran Tudor. Chorwacki piłkarz rozgrywał dziś mecz doskonale, najpierw sam zdobywając bramkę, przy drugiej perfekcyjnie asystując Wdowiakowi.

Jedyne czego brakowało podczas tego spotkania to kibice, ale pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu. Mecz oglądało nieco ponad trzy tysiące osób. Niemniej, takie rozpoczęcie rundy wiosennej zwiastuje kolejne emocjonujące spotkania i pełne trybuny. A oprócz Ekstraklasy, także europejskie wielkie emocje. Na te czekamy szczególnie!

Raków Częstochowa – Wisła Kraków 2:0 (0:0)

Bramki: Tudor 55 (k), Wdowiak 74

Raków: Kovačević – Tudor (80. Poletanović), Petrasek, Arsenić, Kun, Lederman (80. Czyż), Papanikolaou, Długosz (73. Racovitan), Wdowiak, Sturgeon (80. Ivi), Gutkovskis (84. Musiolik)

Wisła: Biegański – Hanousek (76. Ring), Sadlok, Colley, Szot, Fazlagić, Plewka, Młyński (66. Młyński), Skvarka (76. Ondrasek), Savić (66. Hugi), Kliment

Żółte kartki: Hanousek

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts