Dobra wiadomość dla częstochowskich uczelni

No Comment Yet

Urząd Miasta Częstochowy niesie dla częstochowskich uczelni dobrą wiadomość – będą dotacje dla szkół wyższych. Biuro Prasowe UM informuje, że można już składać wnioski o środki w kolejnym wydaniu programu ,,Akademicka Częstochowa”. W poprzednich latach te pieniądze pomogły zrealizować wiele bardzo konkretnych przedsięwzięć.

źródło: czestochowa.pl

W komunikacie magistratu czytamy, żde otacje dla miejscowych uczelni z budżetu miasta są ważną składową programu ,,Akademicka Częstochowa”. Wnioski o te środki będą przyjmowane do 21 marca. Dotacje zostaną przeznaczone na dofinansowanie zadań, o których mówi ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. A to cały wachlarz kwestii, którymi zajmują się uczelnie – od prowadzenia kształcenia na studiach (także podyplomowych), kształcenia doktorantów i uczelnianych kadr, przez działalność naukową, świadczenie usług badawczych, transfer wiedzy i technologii do gospodarki, po prowadzenie domów studenckich czy stwarzanie osobom z niepełnosprawnościami warunków pełnego udziału w tym, co uczelnia ma do zaoferowania.

Warto wspomnieć, że w ubiegłych latach dotacje ,,Akademickiej Częstochowy” pozwoliły m.in. doposażyć sale dydaktyczne, zakupić symulator samochodu napędzanego ogniwami paliwowymi, utworzyć Uniwersyteckie Centrum Wirtualnej Rzeczywistości czy zbudować łazik marsjański – konstrukcję, za którą studenci Politechniki Częstochowskiej otrzymali wiele pochwał i nie tylko.

Szczegóły na stronie Urzędu Miasta.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts