Masz firmę? Możesz pomóc zwierzakom ze schroniska!

No Comment Yet

Wśród kilku dobrych wiadomości jest jeszcze ta skierowana do zwierzaków, a dokładniej podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. Miasto ogłosiło przetarg na zakup i dostawę specjalistycznego wozu. Tak chcieli mieszkańcy Częstochowy.

źródło: czestochowa.pl

Ten specjalistyczny wóz, o którym mowa znalazł się w jednym z zadań wybranych do realizacji w Budżecie Obywatelskim. Jak podkreśla Urząd Miasta, specjalistyczny samochód musi być ,,prosto z fabryki”, a poza tym ma spełniać parametry i wymagania dotyczące wyposażenia szczegółowo opisane w miejskim zamówieniu. W przestrzeni ładunkowo-bagażowej będzie przedział do przewożenia czworonogów; przy podłodze ma być zamontowana wysuwana rampa umożliwiająca wygodne i bezpieczne wprowadzanie i wyprowadzanie zwierzaków. Auto będzie wyposażone w uchwyty, półki i schowki umożliwiające bezpieczne przewożenie sprzętów niezbędnych do łapania czworonogów w potrzebie. Dodatkowe oświetlenie (przednie, boczne oraz tylne – nad przedziałem dla zwierzaków) ma ułatwiać pracownikom częstochowskiego schroniska wykonywanie swoich czynności także w pobliżu samochodu. W części transportowej ma się znaleźć przestrzeń na montaż dwóch małych klatek i jednej dużej.

Na oferty magistrat czeka do 24 lutego.

Przypomnijmy, że schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej prowadzone jest przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w ramach umowy na pięć lat (obowiązująca obejmuje okres 2018-2022). Coroczna dotacja z budżetu miasta na ten cel to 1,2 mln zł. Poza tą kwotą, dzięki głosowaniom BO, w poprzednich latach budowano wybiegi, kupowano sprzęt do pielęgnacji podopiecznych placówki czy finansowano akcje promujące ich adopcję – informuje częstochowski UM.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts