Dziś Światowy Dzień Radia

No Comment Yet

Dziś 13 lutego, to w kalendarzu Światowy Dzień Radia. Z tej okazji składamy wszystkim kolegom i koleżankom radiowcom oraz wszystkim współtworzącym lokalne rozgłośnie radiowe i nie tylko, niesłabnącej pasji, chęci do pracy, pomysłów, inspiracji i… samych dobrych wiadomości!

Dla ciekawskich przypominajka:

Wszystko zaczęło się od pana Guglielmo Marconi, który był synem włoskiego kupca z Lombardii. To on stoi za doświadczeniami związanymi z przesyłaniem i odbiorem fal radiowych. Swoje badania rozpoczął w 1894 roku. Choć pracował amatorsko, nie mówiąc też nic swojemu ojcu, już we wrześniu 1895 roku uzyskał łączność radiową na odległość jednego kilometra. W dużej mierze to jemu zawdzięczamy fakt, że dziś jadąc samochodem możemy posłuchać ulubionego radiowego głosu.

Dla ciekawskich i ciekawych polecamy poszukać w Internecie kalendarium historii radia.

Wszystkiego dobrego, radiowcy!

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts