Wielki powrót imprez plenerowych w mieście, w czerwcu Frytka Off!

No Comment Yet

Wśród zalewu negatywnych informacji próbujemy ostatnio wyłuskać te dobre, choćby dla równowagi i być może, poniekąd, dla przywołania wiosny, bo pogoda się przyda, kiedy mówimy o… imprezach plenerowych.

źródło: czestochowa.pl

Tych w Częstochowie było ostatnio dużo mniej, część sztandarowych imprez w ogóle odwoływano, część odbywała się w bardzo okrojonej wersji. Wszystko, rzecz jasna, z powodu pandemii, która przewróciła do góry nogami organizację wszelkich imprez. Ale teraz ta dobra wiadomość – miejskie plenerówki wracają – czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miasta.

Sprawdziliśmy, podpytaliśmy i faktycznie – plan na 2022 rok jest optymistyczny. Wraca ulubiona przez mieszkańców Częstochowy (i nie tylko!) Frytka Off, zaplanowano także Dni Częstochowy, jest także obietnica miejskiego Sylwestra. Oby wszystko poszło zgodnie z planem.

I tak, zerkając na miejski kalendarz, pierwsza z imprez odbędzie się już 25 czerwca. Mowa o Festiwalu Kultury Alternatywnej „Frytka Off”, która swoją nazwę zawdzięcza słynnej w mieście Alei Frytkowej. Tam też odbywały się pierwsze edycje wydarzenia, z czasem przeniesiono festiwal do odnowionego Parku Lisiniec, gdzie na dobre się zadomowił. Tak będzie i w tym roku. Wśród zaproszonych artystów m.in. Mery Spolsky, która w Częstochowie ma wielu fanów.

Dwa miesiące później częstochowianie spotkają się na Placu Biegańskiego, gdzie odbędą się Dni Częstochowy. Na scenie 27 sierpnia pojawi się zespół T.Love, który zagra u nas swój jubileuszowy koncert.

Nowy Rok 31 grudnia będzie można przywitać w samym centrum Częstochowy. Włodarze miasta przyznają, że bardzo cieszą się z powrotu tej imprezy po dwóch latach przerwy. I oby już na stałe wróciła do miejskiego kalendarium. Tego sobie i wszystkim częstochowianom bardzo życzymy!

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts