Częstochowianie, o których warto mówić

No Comment Yet

Częstochowa jest miastem artystów, sportowców, działaczy i ludzi zaangażowanych. Choć często różnią ich dziedziny życia, jakimi się zajmują, jedno łączy na pewno – ambicja i pasja. Wśród nich jest Adam Klocek i Juliusz Sętowski, właśnie docenieni przez włodarzy województwa śląskiego.

źródło: filharmonia.com.pl/A.Małasiewicz

Nagrody przyznał Zarząd Województwa Śląskiego. Adam Klocek i Juliusz Sętowski, na co dzień związani z miastem, zostali docenieni za swój wkład w rozwój częstochowskiej kultury. Przypomnijmy, że Adam Klocek to na co dzie dyrektor Filharmonii Częstochowskiej, wiolonczelista i dyrygent. W jego ręce powędrowała Nagroda Artystyczna Marszałka Województwa Śląskiego za osiągnięcia w dziedzinie muzyki.

Juliusz Sętowski to znany w mieście historyk, związany z Ośrodkiem Dokumentacji Dziejów Częstochowy. To tam sprawuje pieczę nad historią miasta, o której chętnie opowiada. Stad też Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego za dokumentowanie i upowszechnianie historii oraz kultury regionu częstochowskiego.

Warto wspomnieć, że uroczystość wręczenia wojewódzkich nagród za działalność kulturalną zorganizowano w historycznej sali Sejmu Śląskiego. Nagrody wręczał marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Takie nagrody przyznawane są od ponad dwudziestu lat przez Zarząd Województwa Śląskiego. Trafiają do osób, których działalność i twórczość oceniana jest przez włodarzy jako szczególnie wartościowa.

Laureatom gratulujemy!

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts