Bezpieczeństwo przede wszystkim

No Comment Yet
źrodło: czestochowa.pl

Trwa drugi tydzień ferii… zimowych. Choć jesienna pogoda za oknem nie przypomina, że wciąż mamy jednak… zimę, są miejsca, gdzie leży śnieg i gdzie smaku ferii można jeszcze zaznać. Tym częstochowianom, którzy wracają i tym, którzy dopiero wybierają się na wypoczynek, lokalne służby przypominają zasady bezpieczeństwa. Zdarza nam się w pośpiechu o nich zapomnieć.

Stąd apel częstochowskiej straży miejskiej, która przypomina by nie zapomnieć o zabezpieczeniu swoich mieszkań. Przypomina też o najbardziej ryzykownych zachowaniach. Ważne, by na czas dłuższych wyjazdów na ferie dobrze zabezpieczyć mieszkania czy domy. Wskazane jest, aby ,,miał na nie oko” ktoś z rodziny lub sąsiadów, stwarzając przy okazji pozory obecności domowników. Warto również zastanowić się nad zakupem i instalacją urządzeń alarmowych – wszelkie zabezpieczenia przyczyniają się bowiem do poprawy bezpieczeństwa. Jeżeli natomiast zauważymy osoby obserwujące mieszkania czy domy sąsiadów, albo podejrzane pojazdy w ich pobliżu, należy powiadomić służby mundurowe – czytamy na oficjalnej stronie częstochowskiego magistratu.

Warto uważać też na wyjeździe. Tylko rozsądek i głowa na karku pozwoli nam spędzić czas wolny bezpiecznie. Straż miejska przypomina, że warto uważać i zachować szczególne środki ostrożności, szczególnie w górach i przy zamarzniętych akwenach.

Straż miejska przypomina także, że ważne jest nasze reagowanie. O wszelkich czynach zabronionych należy informować służby mundurowe, w tym dyżurnego Straży Miejskiej pod telefonem alarmowym 986.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts