Częstochowa szykuje się na wielki festiwal gier planszowych

No Comment Yet
źródło: czestochowa.pl

Gry planszowe wracają do łask i stają się coraz bardziej modne. Jednym z miast, które o grach planszowych przypomina niezmiennie od kilku lat i organizuje eventy poruszające nie tylko młodzież, jest właśnie Częstochowa. O zaletach planszówek nie trzeba mówić – rozwijają intelektualnie i dają dużo dobrej zabawy, a przy tym… są nieco mniej szkodliwe dla wzroku niż gry komputerowe. Wciąż nieprzekonani? Będzie okazja by spróbować!

Miasto właśnie poinformowało o nowym wydarzeniu – chodzi o festiwal ,,Zgrywus”, który adresowany jest do wszystkich amatorek i amatorów gier planszowych. Miłośnicy gier będą mieli do dyspozycji wielką przestrzeń Hali Sportowej przy ul. Żużlowej. Organizator już podkreśla, że to impreza także dla osób spoza Częstochowy i regionu.

Rodzinny Festiwal Gier Planszowych ,,Zgrywus” ma się odbyć 28 i 29 maja. Organizator zapowiada wstęp wolny dla wszystkich, którzy zechcą wziąć w nim udział. Jakie jest jego założenie? Impreza ma dołączyć do czołówki ,,planszówkowych” wydarzeń w kraju. Na podobne wydarzenia w innych dużych miastach takich jak Katowice, Warszawa czy Gdańsk ściągają gracze z całej Polski. Częstochowa też ma swoje stałe grono planszówkowiczów, ale może przyciągnąć amatorki i amatorów gier bez elektroniki z wielu zakątków kraju.

W Hali Sportowej na Zawodziu znajdzie się duża wypożyczalnia gier i kilkadziesiąt stołów do rozgrywek. Ponad 400 gier, z których będzie można skorzystać, ma zapewnić praktycznie niewyczerpaną możliwość zabawy wszystkim gościom przez dwa dni. Znawcy ,,planszówek” zapewnią początkującym pomoc w wyborze gier i opanowaniu ich zasad. Wystawcy z całego kraju będą prezentować i sprzedawać swoje produkty z branży ,,rozrywek bez prądu”. Można też oczekiwać turniejów i konkursów z nagrodami. W salach konferencyjnych uczestniczki i uczestnicy chcący odpocząć od samej gry będą mogli wziąć udział w panelach czy wykładach. A jako że impreza nawet w samym tytule podkreśla swój ,,rodzinny profil”, w programie mają znaleźć się też zabawy dla dzieci czy pokaz iluzjonistyczny – podkreśla organizator.

Jesteśmy bardzo ciekawi!

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts