Rusza Centrum Pomocy Uchodźcom

No Comment Yet

Pierwsze grupy uchodźców z Ukrainy docierają do Częstochowy. Nie jest łatwo, najdłużej stoi się pod granicą, tam tworzą się gigantyczne korki. Każdego dnia będą teraz przybywać do nas obywatele Ukrainy uciekający przed wojną. Częstochowa wspiera ich i uruchamia właśnie Centrum Pomocy Uchodźcom, które działa przy częstochowskiej Caritas. To punkt przyjęcia i kierowania do zakwaterowania dla ukraińskich uchodźców – jedna z wielu form wsparcia i solidarności Częstochowy z Ukrainą.

źródło: czestochowa.pl/Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

Punkt działa przy ul. Ogrodowej 24/44 w pawilonach Caritas. Będzie dostępny całodobowo. W punkcie uchodźcy otrzymają posiłek, skierowanie do konkretnego miejsca zakwaterowania (z wyżywieniem) i tzw. pakiet startowy (m.in. z niezbędnymi artykułami higieniczno-kosmetycznymi).

Co ważne, Caritas podaje numer kontaktowy do punktu, pod którym można uzyskać informacje od wolontariuszy (tel. 506 394 592, mail: ukraina@caritas.czest.pl). Komunikacja jest możliwa w języku polskim i ukraińskim. Informacja o wyznaczonych, wolnych miejscach noclegowych w Częstochowie będzie dostępna całodobowo w Miejsko – Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Częstochowie pod nr tel. 34 3785 101 lub 34 3785 102.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts