Zapełnijmy ciężarówki na Ukrainę!

No Comment Yet

Wsparcie dla Ukrainy ma wiele form – zachęcamy, każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Będziemy na bieżąco informować o różnych możliwościach wsparcia obywateli Ukrainy, ich wojska, rodzin z dziećmi, a nawet zwierzaków, z którymi uciekają uchodźcy.

źródło: Hegelmann

Wśród wielu firm transportowych organizujących zbiórki jest firma Hegelmann, która wysyła ciężarówkę na ukraińską granicę. Pomoc rzeczowa mile widziana – można ją dostarczać na ul. Bór 59 lub Kucelińską 22 – praktycznie przez całą dobę.

Ciężarówka została podstawiona pod jedno z częstochowskich biur Hegelmann – przy ul. Kucelińskiej 22. Pomoc dla Ukrainy można tam dostarczać w godz. 8.00-20.00, a nawet przez całą dobę – na pojeździe jest numer telefonu do osoby, która wyjdzie odebrać nasze dary o każdej porze – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Częstochowy. Pomoc można też przynosić do innej lokalizacji częstochowskiego Hegelmann – przy ul. Bór 59. Można to robić przez całą dobę.

Po przewiezieniu na granicę polsko-ukraińską zebrane środki zostaną rozwiezione busami do miast potrzebujących pomocy humanitarnej m.in. Kijowa, Charkowa, Sumy, Równego, Odessy i Lwowa.

Potrzeba:

  • żywność: napoje, herbata, kawa, konserwy, puszki, słoiki z gotowymi daniami, mleko modyfikowane dla dzieci, słoiczki dla dzieci, słodycze, produkty z dłuższym terminem ważności,
  • środki higieny i czystości: mydło, pampersy, chusteczki nawilżone, papier toaletowy, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, opatrunki, bandaże, woda utleniona, apteczki i inne przydatne medykamenty.
  • inne: pościel, kołdry, poduszki, koce, kocyki, ręczniki, ciepła odzież, termosy, latarki oraz turystyczne kuchenki gazowe.

Kontaktowy numer telefonu dla chcących przekazać pomoc – 500 249 999.

Hegelmann organizuje także miejsca noclegowe dla rodzin swoich obecnych pracowników oraz pracowników z Ukrainy, którzy dotrą do Częstochowy. Firma informuje, że jest na etapie przewożenia kobiet i dzieci z granicy. Deklaruje zapewnienie im zamieszkania i odpowiednich warunków do życia.

W związku z tym potrzebuje:

  • mebli: łóżka, kanapy, wersalki, stoły, krzesła, szafki i szafy
  • artykułów AGD: pralki, lodówki, kuchenki, mikrofalówki, czajniki, talerze, szklanki
  • środków czystości: kosmetyki, środki do sprzątania i prania
  • żywności: napoje, konserwy, puszki, herbaty – produkty z dłuższym terminem ważności.
  • inne: pościel, kołdry, poduszki, koce, ręczniki

Telefon kontaktowy w tej sprawie to 515 218 606. Firma deklaruje, że może sama odebrać te przedmioty od darczyńców zarówno z Częstochowy, jak i jej okolic – w promieniu 25 km.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts