Uczniowie dla Ukrainy

No Comment Yet

Wypatrują, wyczekują, tęsknią, martwią się… czytają wiadomości, pytają nauczycieli, kiedy to się skończy, sami się boją i bardzo przeżywają… A najbardziej tęsknią za swoimi kolegami i koleżankami z Ukrainy – młodzież szkolna z Częstochowy oddała hołd Ukrainie i dała wyraz swojej tęsknocie.

Wszystko wydarzyło się na Placu Biegańskiego, gdzie spotkały się wszystkie szkoły z Częstochowy. „Częstochowska oświata dla Ukrainy” to akcja, którą zorganizował Zespół Szkół im. Władysława Andersa we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy. To właśnie z w tej szkole uczą się ukraińskie dzieci, które na ferie wyjechały do domu, do Ukrainy. Stamtąd już nie wróciły, zatrzymała ich wojna.

Część z nich ma kontakt z nauczycielami, część nie. Dziewczynki pragną wrócić do Częstochowy, ale są i chłopcy, którzy prawdopodobnie chwycili za broń. Nie wiadomo, co dzieje się ze wszystkimi, część z nich jest bezpieczna, na razie jednak żadne z dzieciaków nie wróciło.

Wydarzenie na Placu Biegańskiego miało być wyrazem solidarności z Ukrainą i zwróceniem uwagi na fakt, że wojna na Ukrainie nie jest obojętna nawet polskiej młodzieży.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts