Kobiety kobietom

No Comment Yet

Częstochowa obchodziła w tym roku Święto Kobiet nieco inaczej niż zwykle. Wiele gestów i uśmiechów zwróconych było w kierunku Ukrainek, które uciekły do Polski kiedy na Ukrainie wybuchła wojna. Tym większy wydźwięk miał happening, który odbył się na Placu Biegańskiego w ramach międzynarodowej akcji „One Billion Rising – Nazywam się Miliard”.

źródło: czestochowa.pl/ Łukasz Kolewiński

Na Placu Biegańskiego stanęły panie, które tańczyły by zwrócić uwagę na problem przemocy i wyrazić jej sprzeciw. To przemoc, jaką znają nie tylko dorosłe kobiety, ale i dziewczynki, a problem dotyczy całego świata. W tym roku tańczyły jednak z myślą o Ukrainie.

Po południu rozpoczęły się przygotowania do prezentacji, wcześniej kilka tygodni częstochowianki trenowały układ taneczny. Ten sam, który tańczą tego dnia kobiety na całym świecie sprzeciwiając się przemocy. W tym roku barwami wiodącymi były barwy Ukrainy, dzięki którym nie było wątpliwości komu dedykowany jest ten taniec. Później na Placu Biegańskiego odbył się pokaz układu do utworu „To jest nasz krzyk” w wykonaniu Iwony Kowalczyk. Na miejscu pojawił się także prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który wsparł kobiety w tym geście.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts