Będzie sieć ścieżek rowerowych

No Comment Yet

Zbliża się wiosna, a wraz z nią sezon rowerowy. Co wytrwalsi nie chowają swojego roweru na zimę, jednak większość częstochowian czeka na słońce i piękną pogodę zachęcającą do przejażdżek rowerowych. Teraz do takich jednośladowych eskapad zachęcać będą także ścieżki rowerowe. A konkretnie, sieć ścieżek, która ułatwi połączenia różnych, chętnie wybieranych przez turystów, punktów.

źródło: Urząd Miasta Częstochowy

Chodzi o projekt CzęstoRowerowa. Nasze miasto zaprezentowało właśnie koncepcję uspójnienia sieci dróg rowerowych na terenie Częstochowy. Plan uwzględnia szlaki wylotowe oraz udrożnienie wałów rzecznych.

Jak podaje częstochowski magistrat, ostatnie lata to przyspieszony rozwój infrastruktury rowerowej. Co ciekawe, obecnie rowerzyści korzystają z osiemdziesięciu pięciu kilometrów ścieżek, już niedługo będzie to ponad sto kilometrów! Na finiszy są dwie realizowane inwestycje drogowych (DK-46 i DK-91).

Połączenie istniejących tras ułatwi komunikację i będzie atrakcyjne dla turystów. Na taki pomysł wpadł Łukasz Kot, który jest na co dzień społecznym konsultantem ds. komunikacji rowerowej oraz miłośnikiem dwóch kółek. Projekt zrealizowany zostanie we współpracy z kierownictwem Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie.

Poniżej video ze spotkania w tej sprawie:

Co więc się zmieni? Projekt zakłada między innymi remont ścieżki przy al. Jana Pawła II od Rynku Wieluńskiego do ul. Popiełuszki, łączniki w okolicy ulic Wręczyckiej i Okulickiego, połączenie ulic Bohaterów Monte Cassino z Hoene-Wrońskiego oraz połączenie dróg w pobliżu ronda Mickiewicza. Możliwe, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa ciągu rowerowego wzdłuż ul. Św. Jadwigi łączącego ulicę Św. Rocha z Główną, który ułatwi dojazd rowerem do Parku Wypoczynkowego „Lisiniec”.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts